"Русановка празднует 50-летний юбилей" - Интер

Дата: 15 сентября 2011 года. (источник)


Русанівка, один з накрасивІших районів столиці - святкує ювілей. Півстоліття тому на Лівому березі Дніпра насипали тонни піску - сьогодні ж на штучному острові живуть майже 50 тисяч киян. Про маленьку Київську Венецію - Ольга Чепіль.

На цьому місці ще недавно був пісок. А тепер зовсім новий житловий масив.

61-ий рік. На Лівому березі Дніпра будують новий житловий район. Просто на воді. Сюди звозять тонни піску - для основи.

- Сплошной песок. Сосенки росли. Ну вообще пустота была.

Серед перших жителів Русанівки - Надія Олексієнко. Пригадує, тоді їм розповідали, що то буде зразковий мікрорайон. Де багато зелені та води, і - мало асфальту.

Замість доріг - канали. Замість автомобілів - човни. Русанівка мала стати експериментом у будівництві житлових масивів. Тільки архітектори почали його реалізувати - люди відразу нарекли острів "Київською Венецією".

Ідея зробити з Русанівки острів серед Києва, кажуть деякі історики, належала Микиті Хрущову. Після повернення з-за кордону саме він, ніби-то наказав розбудувати масив, схожий на Венецію. Аби не затоплювало будинки, довелось підняти рівень землі на 8 метрів. А по території та навколо неї - вирити канали. Так з"явився штучний острів.


Ігор Петрович знав усіх архітекторів, які розробляли проект Русанівської Венеції. Каже, коли робота була зроблена наполовину, побачили - щось не так.

Ігор Шпара, президент Національної спілки архітекторів України:

- Вирили канали - як посередині так і по краях. І коли подивились уважно - вирішили що там немає де будувати. Всі частини займають поверхня води. Тому що треба укріпляти - треба схили робити.

Зрештою більшість центральних каналів засипали. І вже потім на штучному острові почали зводити будинки. + (архівні кадри - люди заселяються)

Михайло Кальницький, історик:

- Вперше у Києві почали забудовувати не 5-ти по верхівками хрущовськими - а вже потім від 9-ти поверхів.

Одним з перших тут з`явився готель "Славутич", який нагадує розкриту книгу. Згодом саме він став візитною карткою району. Русанівка - прем'єра київських архітекторів. Вони довели, що піщана основа - надійна для будівництва. Вже потім за таким принципом зводили і інші райони Києва - на Лівому березі.